Skulle du vilja hjälpa till att bidra ideellt i SHK Södertälje?

Du som är medlem vet ju redan att Svenska Hundklubbens Södertäljeavdelning är en trivsam klubb. Vi har en fin stuga, bra grönyta för kurs-, tränings-, utställnings- och tävlingsaktiviteter. Och vi erbjuder många och bra kurser, både med egna och inhyrda ledare.

Att vi lyckas ha den atmosfären är helt beroende av alla frivilliga medlemmar som ställer upp som funktionärer och håller upp klubbens standard. Men precis som alla andra ideellt arbetande medlemmar har även de ett annat liv som också tar sin tid. Av den anledningen söker vi fler som känner att de kan hjälpa till.

Vi söker frivilliga som bland annat kan och vill hjälpa till med:

 • Underhåll av klubbstugan och området
  • Klippning och underhåll av grönytor
  • Snickeriarbeten
  • Målningsarbeten
  • Elarbete (med behörighet för elinstallationer och reparationer)
  • VVS-arbeten
  • Möbelunderhåll
  • Städning
 • Kökspersonal
 • Andra kompetenser
  • IT-kompetens nog för att hjälpa till med underhåll av hemsidan

Vi vill gärna att du fyller i formuläret så kan vi bygga upp en lista med resurser som gör att vi kan bli ännu starkare som hundklubb i Södertälje.

Anmälan som funktionär
Medlem i Svenskahundklubben Södertälje
reCAPTCHA